Psichologinio darbo patirtis

30 metų psichoterapinio darbo patirtis.

Baigusi Vilniaus Universiteto psichologijos magistro studijas, 14 metų dirbau psichiatrinėje ligoninėje, vėliau kelerius metus somatinių susirgimų ligoninėje. Ši patirtis leido įsigilinti į sudėtingus psichikos labirintus ir kartu suprasti, kad realiausia galimybė padėti žmogui - “užbėgti už akių“ sunkiam ligos etapui, kurį paskui tenka gydyti psichiatriniame arba psichosomatiniame skyriuje.

Psichologinė pagalba efektyviausia yra tada, kai žmogus gyvena savo įprastą gyvenimą, susiduria su kasdieniniais sunkumais, reikalavimais, lūkesčiais. Bent kartą per savaitę konsultuodamasis su psichologu, jis vis giliau įsisąmonina (supranta, įsigilina) į savo jausmus ir jų sukeliamus dvasinius sutrikimus, virstančius jau tikros ligos simptomais - depresija, irzlumu, impulsyvumu, nepasitikėjimu savimi, pavydu, įtarumu, savęs ar kitų kaltinimu, galvos, širdies, skrandžio ar kitokiais skausmais, nuovargiu, nemiga ir taip toliau....

Pagrindinė mano pasirinkta psichoterapijos kryptis, daranti didžiausią įtaką, yra gestaltterapija . Nuosekliai gilinu žinias Jungo analitinės terapijos srityje. Šių dviejų psichoterapijos mokyklų samprata remiuosi savo darbe ir naudoju jų siūlomus metodus.

Psichologinės pagalbos lygmenį visada sieju su dvasinėmis asmenybės vertybėmis ir tikėjimu.

Teikiu individualias psichologines konsultacijas, konsultuoju šeimas, poras ir grupėmis. Taip pat užsiimu psichoterapija.

Vedu mokymus, seminarus ir pratybas savęs pažinimo, pagalbos sau, streso, konfliktų tematika. Turiu didelę patirtį vesti seminarus medicinos ir kitų sričių darbuotojams (ligonių emocinės reakcijos į fizinius simptomus, asmenybės įtaka ligos eiga, santykiai su pacientais, stresai darbe ir šeimoje, sunkūs jausmai, dirbant su ligoniais, savitarpio pagalbos grupės ir t.t.).

 
Kai kurios teisės saugomos © Danguolė Iškauskienė 2009