Psichoterapija

Psichoterapija – tai psichinių, emocinių ir psichosomatinių sutrikimų bei ligų gydymas psichologinių metodų visuma. Tai ilgalaikis procesas, kuris gali trukti metus ir ilgiau, o susitikimai su psichoterapeutu skaičiuojami dešimtimis ir daugiau.

Psichoterapija gali būti:

  • individuali,
  • grupinė,
  • šeimos.

Individuali psichoterapija rekomenduojama tuomet, jei turite ilgalaikių emocinių sunkumų, jei esate nepatenkinta(-as) savimi ir norite pasikeisti, norite aiškiau numatyti savo tikslus ir atkakliau jų siekti, mokėti džiaugtis gyvenimu, o taip pat, jei vargina psichosomatiniai sutrikimai.

Šeimos terapija taikoma poroms arba visiems šeimos nariams. Tokiu atveju psichoterapija padeda pataisyti tarpusavio santykius, mažina skyrybų riziką, pagerina kiekvieno šeimos nario emocinę būseną.

Grupinės psichoterapijos susitikime paprastai dalyvauja 6 -10 asmenų. Į grupę atrenkami turintys bendravimo problemų, kenčiantys dėl vienatvės, sunkiai pritampantys prie aplinkos asmenys. Jie dalinasi savo patirtimi, analizuoja problemas ir jų sprendimo būdus, palaiko vienas kitą. Grupės yra uždaros, tai yra, grupės nariai terapijos eigoje nesikeičia.

 

Kitos paslaugos:

 
Kai kurios teisės saugomos © Danguolė Iškauskienė 2009